چه پروتکلی را برای اتصال خود انتخاب می کنید؟

best-vpn-protocols-for-buy

برای اینکه کریو VPN خرید کنید نیازی به این ندارید که بدانید چطور کار می کند. اما اگر تا کنون تنظیمات در برنامه های خود را بررسی کرده باشید، شما یک تب خواهید دید که Protocol نامیده می شود. پروتکل ها روش هایی هستند که توسط آنها دستگاه شما به سرورهای امن متصل می شوند. به طور پیش فرض، parsvpn.net به طور خودکار از مناسبترین پروتکل برای شبکه شما جهت خرید VPN و خرید کریو استفاده می کند، اما شما همچنین می تواند برنامه خود را پیکربندی کنید تا از پروتکل های دیگر نیز استفاده کنید: PPTP، OpenVPN، L2TP/IPSec یا SSTPP. در اینجا یک راهنما به منظور توضیح بیشتر هر کدام وجود دارد:

best-vpn-protocols-for-buy

 

کدام VPN یا کریو را خرید کنیم؟

PPTP چیست؟

PPTP یا Point-to-Point Tunneling Protocol، یکی از قدیمی ترین پروتکل ها برای اجرای یک VPN است. PPTP از متداول ترین ها است و آسانترین راه اندازی را نیز دارد و به طور محاسباتی سریعترین است. کرک کردن آن آسان است و عملا هیچ مزایای امنیتی ای ارائه نمی دهد.

L2TP/IPSec چیست؟

L2TP مخفف Layer 2 Tunnel Protocol است و رمزگذاری ای ارائه نمی دهد. به این علت است که اغلب با یک پروتکل رمزگذاری که IPSec (Internet Protocol Security) جفت می شود. آنها با هم دیگر یک سطح از امنیت برای PPTP را اما با همان سهولت راه اندازی ارائه می دهند.

SSTP چیست؟

SSTP یا Secure Socket Tunneling Protocol، یک نوآوری مایکروسافت است. به شدت امن است و می تواند برخی از فایروال هایی که  L2TP نمی تواند دور بزند را رد کند. SSTP در حال حاضر روی ویندوز در دسترس است.VPN کریو که خرید میکنید نیز از این روش استفاده میکند.

OpenVPN چیست (با TCP/UDP)؟

OpenVPN یک پروتکل جدیدتر باشه و قابل پیکربندی تر است. نسخه ExpressVPN هر دو پورتهای UDP (User Datagram Protocol) و TCP (Transmission Control Protocol) را پشتیبانی می کند. UDP به طور کلی سریعتر است اما TCP احتمال بیشتری برای دور زدن فایروال ها دارد. ExpressVPN به صورت پیش فرض از UDP استفاده می کند مگر اینکه مسدود شده باشند.

بهترین چیز درباره OpenVPN این است که منبع باز است. منبع باز ممکن است چیز خوبی برای ابزارهای حریم خصوصی نباشد، اما در واقع یک مزیت بزرگ است. اگر هر گونه نقص امنیتی در کد وجود داشته باشد و هنوز ناشناخته باشد، آنها به سرعت توسط جامعه منبع باز شناسایی خواهند شد. زوج با الگوریتم رمزگذاری قوی، OpenVPN امنترین پروتکل VPN در دسترس است.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.net

Related posts